KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16107302
*
nr 1610 7302
Albert Theodor Gellerstedt
(1836-1914), Sverige
Signerad, daterad Säter 12/6 -86. Akvarell, bildmått: 17,5x12 cm, yttermått inklusive ram: 30x23,5
Albert Theodor Gellerstedt, svensk målare, poet, arkitekt och ingenjör, född 1836, död i Stockholm 1914.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:47:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 18:36:17
1
350 kr
1/4 20:38:03
2
600 kr
1/4 20:40:18
3
700 kr
1/4 20:41:19
3
800 kr
1/4 20:42:16
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Albert Theodor Gellerstedt
Albert Theodor Gellerstedt, svensk målare, poet, arkitekt och ingenjör, född 1836, död i Stockholm 1914.
Läs mer om Albert Theodor Gellerstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
*
Albert Theodor Gellerstedt
Albert Theodor Gellerstedt, svensk målare, poet, arkitekt och ingenjör, född 1836, död i Stockholm 1914.
Läs mer om Albert Theodor Gellerstedt
nr 1610 7302
Albert Theodor Gellerstedt
(1836-1914), Sverige
Signerad, daterad Säter 12/6 -86. Akvarell, bildmått: 17,5x12 cm, yttermått inklusive ram: 30x23,5
Albert Theodor Gellerstedt, svensk målare, poet, arkitekt och ingenjör, född 1836, död i Stockholm 1914.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 18:36:17 | 1 | 350 kr |
1/4 20:38:03 | 2 | 600 kr |
1/4 20:40:18 | 3 | 700 kr |
1/4 20:41:19 | 3 | 800 kr |
1/4 20:42:16 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Albert Theodor Gellerstedt
Albert Theodor Gellerstedt, svensk mÃ¥lare, poet, arkitekt och ingenjör, född 1836, död i Stockholm 1914.Läs mer om Albert Theodor Gellerstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22